Skupina historického šermu Buhurt

Základní údaje, Kontakt, Přehled akcí

Adresa a kontaktní informace

SHŠ Buhurt
Brněnská 156
683 52  Křenovice u Slavkova

IČ: 65841140
www.buhurt.com

Vedoucí skupiny:

Roman Rychlý
Habrovany 286
683 02  Habrovany

e-mail: buhurt@seznam_cz
mobil: 608 640 847 

Základní údaje 

Skupina nemá dlouhého trvání. Vznikla teprve před několika lety, a to 3. ledna 1990. Přesto její činnost je velmi bohatá a zajímavá. V průběhu let prošlo skupinou na šedesát osob, aby se nakonec její početní stav ustálil na počtu kolem 30-ti členů. Vypisovat zde místa všech našich dosavadních vystoupení nemá smysl, protože jejich počet dosáhl víc jak tisíc.

1


Vystupujeme jak u nás v České republice na hradech, zámcích či městských slavnostech, tak i po celé Evropě. Navštívili jsme již Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko, Francii, Belgii, Korsiku, Maltu, Itálii, Švýcarsko a Holandsko.

svitavy 022

Zabýváme se především třemi historickými obdobími:

  • obdobím středověku (13. až 15. století),
  • obdobím třicetileté války (17. století)
  • obdobím Napoleonských válek (19. století)

3

Skupina také několikrát spolupracovala s televizí a filmem, např.: anglický film „The good King“, soutěžní seriál ČT „O poklad Anežky České“, pohádky „O třech rytířích a lněné kytli“, „Putování za perlovou pannou“, historický velkofilm „Joan of Arc“, vícedílný film z Napoleonských válek „Andreas Hofer“, dokumenty s historickou tematikou „Bastila 1789“ a „Vídeň 1683“.

rakousko 052

Cíl naší činnosti zůstává od počátků skupiny stále stejný: co nejvíce zachovat historickou autenticitu a věrohodnost výstroje i výzbroje a zároveň poskytnout ve svých vystoupeních divákům co nejkvalitnější umělecký i historický zážitek.

Přehled akcí zde

 Video historického šermu: http://www.youtube.com/watch?v=znybccKYmJk&feature=youtu.be

www.buhurt.com

DSC09710